KURUMSAL

TARİHÇE

KÖSEOĞLULAR METAL

 

 

Köseoğlu Bakır’ın temelleri, 1800’lü yılların sonunda, o dönemde Osmanlı İmparatorluğu’nun Kütahya sancağına bağlı Kula kazası’nda (Manisa/Kula) atılmıştır. O zamanlar daha küçük bir çocuk olan Köseoğlu Mehmet Ağa (Kelağa/1876-1955) Rum kökenli bir vatandaşın yanında kalaycı çıraklığına başlamış ve askerlik çağına kadar devam etmiştir. 1897’de Yunan Harbi ilanı ile 7 sene Trakya ve Balkanlar' da Yunan Savaşlarına katılmıştır. Harpten döndükten sonra Ege Bölgesi' ndeki ilçe ve köylere at sırtında seyahat ederek seyyar kalaycılığa başlamış ve yıllar geçtikçe bu meslek Köseoğlu Ailesi’ nin zanaatkar genç kuşakları tarafından, her kuşakta yeni bir teknolojiye adım atılarak devam ettirilmiştir. 1930’lara kadar devam eden kalaycılık, 1940’lara gelindiğinde yerini dövmeciliğe (el ve çekiç gücüyle bakıra şekil verme) bırakmıştır. Büyüklerimiz Ege Bölgesi ve çevresine at arabası vasıtasıyla hizmet vermiştir. 1950’ lerin sonunda şehirler arası yolların gelişmesi ve ulaşımın kolaylaşmasıyla ilk araç alınmıştır. Tüm Ege Bölgesi ve çevresine hızlı bir şekilde bakır ürünler pazarlanmış, satışlar artmış ve el gücüyle üretilen bakır yetersiz kalmıştır. 1970’lerin başında ise dövmecilik yerini sıvamacılığa (motorlu dönen kalıp üzerinde bakıra şekil verme) bırakmıştır. Bu zaman zarfında bakır levha kullanımı en üst düzeye çıkmış, piyasadaki levha bakır yetersiz kalmış, bunun akabinde tek çare bir bakır üretim hattı kurmak olmuştur.

Tam bir asırdır KALİTE ve DÜRÜSTLÜK' ten asla ödün vermeyen büyüklerimiz 1981 yılında kurumsallaşarak KÖSEOĞLU BAKIR SANAYİİ KOLL ŞTİ.' ni kurmuştur. KÖSEOĞLU' lar bugün ticaret hayatında 130 yılı geride bırakmanın haklı gururunu ve ilk gün ki heyecanını, yeni kuşaklara aktarma hayaliyle yaşamaktadır. Aynı zamanda ülke ekonomisine sağladığı katkıyla, günümüz teknolojisinde üretimine 5.nci kuşak olarak, büyüklerinden yadigar ilkelerle halen devam etmektedir.

BİZİ ARAYIN

 

Ofis : +90 236 816 4515

Mobil : +90 555 811 8885

BİZİ ZİYARET EDİN

 

Seyitali Mah. Plevne Cad.

215 Sk. No:10 45170 Kula-MANİSA

BİZE MESAJ GÖNDERİN

 

info@koseoglularmetal.com.tr

koseoglubakir@gmail.com

Bağlantılar

Haber Bülteni

Bakır ile 1800' lü yılların sonunda tanışan Köseoğlu Ailesi, bir asrı aşan yolculuğunda tarihe tanıklık edip, değişimin hep bir adım önünde giderek Türkiye'nin başarılı ailelerinden biri haline geldi.

Köseoğlular Metal'in güncel bakır trendleri, yenilikçi ürünler ve özel fırsatlarla dolu dünyasına adım atın! E-posta adresinizi bırakın, en son haberleri ve avantajları kaçırmayın.

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

İletişim

Güncel haberler için bizi takip edin!

© 2024 Köseoğlular Metal - Tüm Hakları Saklıdır.